

Najczęściej zadawane pytania:
Utrata zęba może być bolesna w skutkach, nie tylko poprzez negatywne zmiany w naszym wyglądzie ale moze, prowadzic do szeregu fizycznych zmian, które mogą wpłynąć na nasze zdrowie. Uzupełnienie braku zęba po jego utracie przeciwdziała daleko idącym konsekwencjom, takim jak:
- Zanik kości
- Przesunięcia i rozchwianie zębów
- Zaburzenia zgryzu jako wynik przemieszczenia zębów
- Nieprawidłowa praca stawu skroniowo-żuchwowego
- Problemy z prawidłowym rozdrabnianiem pokarmów
- Przeciążenia pozostałych zębów
Wskazania i przeciwskazania do zabiegu implantacji ustalane są indywidualnie przez lekarza podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej w gabinecie. Oczywiście istnieją pewne przeciwskazania do zabiegu, ale nowe technologie wprowadzane przez producentów coraz więcej z nich eliminuje. Nawet wiek pacjenta przestaje być problemem.
Każdy pacjent jest poddawany nieinwazyjnym badaniom diagnostycznym oraz wywiadowi, na podstawie których określamy możliwości i rodzaj stosowanego leczenia. W niektórych stanach chorobowych takich jak cukrzyca należy przedsięwziąć dodatkowe starania, aby schorzenia te nie wykluczały całkowicie skorzystania z implantów. Nie stosuje się zabiegu implantacji u kobiet w ciąży i osób poniżej 16 roku życia. Decydujące znaczenie na przebieg leczenia ma również ograniczenie palenia papierosów.
- skuteczność implantacji oceniana jest na około 97% .Jednak jeśli pierwszy zabieg nie jest ostatecznym to można go powtórzyć.
- jaka jest gwarancja trwałości implantów? - przy odpowiednim postępowaniu przez pacjenta (higiena, wizyty kontrolne) nie ma ustalonej granicy ich obecności w jamie ustnej pacjenta. Pierwszy implant, który wszczepił prof. Branemark pozostaje jeszcze w ustach pacjenta po 51 latach. Ale oczywiście wszystko zależy od indywidualnej sytuacji klinicznej pacjenta (ilość i jakość kości, rodzaj uzupełnienia protetycznego), jego stanu zdrowotnego.
- Na podstawie badań oraz własnych doświadczeń możemy śmiało stwierdzić, że implanty mogą służyć pacjentom dożywotnio. Jesteśmy przekonani, że prawidłowo zaplanowane oraz starannie wykonane leczenie jest podstawą sukcesu.
- Kolejnym istotnym czynnikiem mającym wpływ na trwałość implantów jest prawidłowa higiena jamy ustnej oraz systematyczne wizyty kontrolne.
Okres gojenia trwa zwykle około 3-4 miesiace, w zależności od lokalizacji wszczepienia implantu.
Bardzo ważne dla procesu są pierwsze dni i tygodnie po zabiegu. Ważne jest, aby w tym czasie nie doszło do powstania stanu zapalnego tkanek miękkich i kości, który mógłby zaburzyć osteointegrację, czyli proces zrośnięcia się wszczepionego implantu z kością.
Zaleca się, aby:
- Bezpośrednio po zabiegu zrobić zimny okład z lodu na twarz
- Jeść i pić dopiero po odzyskaniu pełnego czucia w znieczulonej okolicy
- Unikać gorących pokarmów i płynów w pierwszych dniach po zabiegu
- Nie palić papierosów oraz nie pić alkoholu w pierwszych dniach po zabiegu
- Mówić możliwie mało przez pierwsze 2 dni po zabiegu
- Unikać wysiłku fizycznego oraz nie schylać się
- Nie korzystać z sauny, solarium czy basenu
- Po każdym posiłku przepłukać usta letnią, przegotowaną wodą
- 3-4 razy dziennie stosować płukanki takie jak: Corsodyl, Eludril, Dentosept
- Regularnie czyścić pozostałe zęby, oszczędzając jednak okolice implantacji, do tego celu można używać specjalnej miękkiej szczoteczki chirurgicznej
Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?
Skontaktujemy się z Tobą
Poniedziałek - Piatek: | 9.30 - 19.00 |
Sobota: | zamknięte |
Niedziela: | zamknięte |
