Ponownie Ciesz się
Zdrowym i Pięknym Uśmiechem

Protetyka

Protetyka stomatologiczna pomaga naszym pacjentom ponownie cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Głównym celem tej dziedziny jest przywrócenie funkcjonalności i estetyki jamy ustnej poprzez odbudowę utraconych lub znacznie uszkodzonych zębów. Oprócz tego nowoczesne metody leczenia protetycznego umożliwiają korektę estetyczną kształtu i koloru zęba.

W naszej praktyce wykonujemy zarówno stałe jak i ruchome uzupełnienia protetyczne np:korony,mosty,licówki,wkłady,protezy szkieletowe,protezy akrylanowe,prace kombinowne czy wsparte na implantach.

Jakie możliwości oferujemy w MEDENT STOMATOLOGIA SOROKO?

Zdrowie jamy ustnej i pewność siebie to są główne powody, dla których warto się zdecydować na leczenie protetyczne.
Chcemy aby każdy z naszych pacjentów mógł cieszyć się komfortowym i pięknym uśmiechem. Jednocześnie rozumiemy, jak ważne jest zachowanie balansu między funkcjonalnością a estetyką. Szeroka gama możliwości oraz zespół doświadczonych lekarzy pozwalają nam kompleksowo podejść do każdego przypadku i wybrać najlepiej dostosowane rozwiązanie. Może ono obejmować:

Korony protetyczne

Rolą korony protetycznej jest przywrócenie prawidłowego kształtu, barwy i funkcji zęba, w przypadku gdy znaczna jego część uległa uszkodzeniu. W naszym gabinecie oferujemy korony metalowe licowane porcelaną oraz korony pełnoceramiczne w całości wykonane z porcelany. Pacjentom o najwyższych wymaganiach zawsze polecamy korony pełnoceramiczne porcelanowe, które wyróżnia estetyka, trwałość, wysoka biozgodność z tkankami jamy ustnej i precyzja dopasowania.

Mosty protetyczne

Są stosowane w celu uzupełnienia pojedynczego braku lub kilku zębów. Wykorzystując sąsiednie oszlifowane własne zęby pacjenta lub implanty jako filary, most protetyczny wypełnia lukę między zębami. Metodą mniej inwazyjną, nie wymagającą szlifowania zębów są mosty adhezyjne które mogą być zastosowane w przypadku pojedynczych braków zębowych. Jest to rodzaj uzupełnienia stałego lub tymczasowego zakładanego na czas integracji wszczepionego implantu z kością.
Do wykonania mostów służą te same materiały, z których wykonywane są korony.

Licówki porcelanowe

mają na celu przywrócenie harmonii uśmiechu, poprzez poprawę kształtu oraz koloru zębów. Mogą być też dobrym rozwiązaniem dla osób chcących się pozbyć przerwy pomiędzy zębami. Licówki są odporne na przebarwienia, nie wymagają intensywnego oszlifowania zębów. Brak podbudowy metalowej pozwala na uzyskanie świetnych efektów estetycznych.
W naszym gabinecie oferujemy również licówki bez szlifowania (no-prep). Jest to najmniej inwazyjny sposób na uzyskanie idealnego uśmiechu.

Wkłady koronowo-korzeniowe

dają nam możliwość trwałej i estetycznej odbudowy zęba. Eliminują potrzebę usuwania zęba, nawet gdy po leczeniu rozległej próchnicy lub leczeniu kanałowym pozostaje jedynie sam korzeń. Wkład koronowo-korzeniowy składa się z dwóch części: korzeniowa jest umieszczana wewnątrz zęba, natomiast część koronowa jest filarem protetycznym, niezbędnym do osadzenia korony lub mostu.

Protezy

zastępują większą ilość brakujących zębów i należą do ruchomych uzupełnień protetycznych. W MEDENT STOMATOLOGIA SOROKO oferujemy szeroką gamę protez. Wśród nich najbardziej precyzyjnym rozwiązaniem jest proteza szkieletowa bezklamrowa.

Ma ona wiele zalet, które sprawiają, że noszenie jej jest dużo bardziej komfortowe w porównaniu do protezy akrylowej:

 

 • Jest dużo cieńsza dzięki szkieletowi wykonanemu z metalu
 • Lepiej utrzymuje się w ustach podczas jedzenia, rozmowy czy śmiechu
 • Prawie nie pokrywa podniebienia co wpływa na lepsze odczucia smaku i temperatury
 • Nie uciska dziąseł i podniebienia
 • Nie wywołuje reakcji alergicznych
 • Zajmuje mniej miejsca w jamie ustnej stwarzając lepszą adaptacje i komfort w użyciu

Najczęściej zadawane pytania:

Korony cyrkowonowe są nowoczesnym i najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem na rynku. Wykonane są w technologii CAD/CAM, która zapewnia wysoką precyzję i pozwala koronie doskonale przylegać do zęba i dziąsła. Cyrkon (tlenek cyrkonu) jest materiałem niezwykle wytrzymałym. W odróżnieniu od metalu charakteryzuje się wysoką biozgodnoscią i nie powoduje reakcji alergicznych u pacjentów.

Jednak największą zaletą koron cyrkonowych jest wygląd estetyczny. Dzięki wysokiej przepuszczalności światła oraz swojej strukturze są one nie do odróżnienia od naturalnych zębów.

W przypadku koron na podbudowie metalowej nigdy nie uzyska się tak estetycznego efektu jak przy koronach pełnoceramicznych. Głównym powodem do tego jest metal, który nie przepuszcza światła oraz tworzy silne przebarwienia w okolicy dziąsła.

Poza tym metal może czasem wywołać reakcje alergiczne u pacjentów.
Korony pełnoceramiczne nie tylko zapewniają piękny i naturalny wygląd, ale są również trwałe i nie mają negatywnego wpływu na dziąsła.

Porcelana jest materiałem stabilnym, nie ulega starciu, przebarwieniom, nie powoduje reakcji alergicznych i jest doskonale tolerowana przez organizm.

W medent stomatologia podchodzimy do każdego przypadku z perspektywy pacjenta. Pragniemy aby każdy pacjent był pewny, że wybiera dla siebie najlepsze rozwiązanie. Dlatego podczas konsultacji omówimy z Tobą najważniejsze aspekty planowanych prac, takie jak:

 • Estetyka
 • Funkcjonalność
 • Wygoda
 • Wytrzymałość
 • Koszt

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Skontaktujemy się z Tobą

Godziny Otwarcia

Poniedziałek - Piatek: 9.30 - 19.00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte

Blog – Ostatnie Wpisy

Unikalny Plan Opieki dla Pacjentów

Implanty Nowej Generacji

Europejskie Standardy Leczenia

TOP