Rozjaśnij Swój Uśmiech

Stomatologia Estetyczna

Profesjonalne wybielanie zębów

Białe zęby zdecydowanie dodają nam pewności siebie i sprawiają, że czujemy się lepiej i wyglądamy atrakcyjniej. Jednak przebarwienia zębów są nieuniknione. Istnieje wiele czynników, które sprawiają, że nasze zęby z biegiem czasu tracą swoją naturalną biel. Dzięki nowoczesnym metodom wybielania, można w łatwy sposób uzyskać biały uśmiech z powrotem.

Wybielanie zębów w MEDENT STOMATOLOGIA SOROKO to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny. W zależności od struktury szkliwa można uzyskać 2-3 krotnie jaśniejszy kolor, który utrzymuje się od 1 do 3 lat w zależności od nawyków żywieniowych. Zabieg może być przeprowadzony u każdego powyżej 16 roku życia

Jakie metody wybielania oferujemy w MEDENT STOMATOLOGIA SOROKO?

W naszych gabinetach stosujemy najlepszy środek marki Opalescence boost. To profesjonalny i bezpieczny produkt, dający rewelacyjne rezultaty. Co potwierdza fakt, że już od 25 lat jest on liderem na rynku wśród materiałów wybielających.

W MEDENT STOMATOLOGIA SOROKO z powodzeniem stosujemy poniższe dwie metody:

Wybielanie gabinetowe

Polega na zastosowaniu żelu Opalescence Boost 40%, który umożliwia uzyskanie białego uśmiechu w mniej niż godzinę, i to beż użycia lampy. Ta metoda jest wysoce efektywna, a przy tym bezpieczna. Dodatkowo, dzięki neutralnemu pH (7,0) nie uszkadza szkliwa.

Domowe wybielanie zębów metodą nakładkową

Metoda nakładkowa jest całkowicie bezpieczna, a jej skuteczność sięga 90%. Pacjent otrzymuje indywidualnie przygotowane elastyczne nakładki na zęby i żel wybielający Opalescence PF. Nakładki wraz z żelem stosuje się samodzielnie w domu, według zaleceń lekarza. Zaletą, którą podkreślają Nasi Pacjenci, jest wygoda. Czas wybielania wynosi około 2 tygodni i zależny od efektu jaki Pacjent chce uzyskać.

Najczęściej zadawane pytania:

Efekt wybielania utrzymuje się od 1 do 3 lat w zależności od nawyków żywieniowych. Bez względu na to, jaką metodę wybielania wybierzesz, istnieje kilka sposobów aby zachować biały uśmiech na dłużej:

 • Utrzymuj prawidłową higienę jamy ustnej, regularnie szczotkuj i nitkuj zęby
 • Pamiętaj o regularnych wizytach kontrolnych u dentysty
 • Nie pal papierosów
 • Ogranicz spożycie produktów barwiących takich jak: kawa, herbata, czerwone wino, sos sojowy, kolorowe napoje (np. coca-cola, sok porzeczkowy, marchwiowy)
 • Jedź pokarmy pobudzające tworzenie śliny takie jak: jabłka, truskawki, gruszki
 • Płucz jamę ustną po jedzeniu, by barwniki spożywcze nie osadzały się na zębach

Profesjonalnie wykonany zabieg wybielania jest bezbolesny. W niektórych przypadkach może wystąpić lekka nadwrażliwość zębów, która jednak ustępuje w ciągu kilku dni po wybielaniu.

Nie. Wybielić można tylko naturalne zęby. Dlatego w niektórych przypadkach w celu zapewnienia idealnej estetyki wymiana starych licówek, koron lub wypełnień jest najlepszą alternatywą.

Szybki Sposób na Pozbycie się Białych Plam

ICON - usuwanie białych plamek

ICON to innowacyjna metoda leczenia, którą oferujemy w MEDENT STOMATOLOGIA STOMATOLOGIA. Pozwala ona na usunięcie białych plamek z powierzchni zęba oraz powstrzymanie początkowej próchnicy. I to wszystko bez borowania i bez bólu.

Czym jest Icon?

Icon to pierwszy na świecie produkt, dzięki któremu możemy usunąć białe plamy oraz zatrzymać próchnicę bez użycia wiertła i bez znieczulenia. Jest to płyn, który dzięki swoim unikalnym właściwościom załamania światła skutecznie usuwa białe plamy. Dodatkowo wnikając w mikroporowatości zdemineralizowanego szkliwa zamyka je i tworzy izolującą barierę odporną na działanie kwasów i bakterii. Dzięki temu hamuje rozwój początkowej próchnicy.
Zabieg jest łatwy, całkowicie bezbolesny i trwa około 30 minut.

Zalety stosowania Icon

 • Efekt estetyczny widoczny od razu po zabiegu
 • Bezbolesna metoda: brak borowania, brak znieczulenia
 • Leczenie to tylko jedna wizyta
 • Zatrzymanie wczesnej próchnicy bez utraty zdrowych tkanek zęba
 • Przedłużenie długości życia zęba

Najczęściej zadawane pytania:

Białe plamki na zębach mogą stanowić nie tylko problem estetyczny, ale również powodować nadwrażliwość zębów i zwiększone ryzyko próchnicy. Ich powstanie na powierzchni szkliwa może mieć wiele powodów:

 • Spożycie wysokich dawek fluoru
 • Demineralizacja szkliwa spowodowana początkową próchnicą
 • Długie leczenie ortodontyczne
 • Przyjmowane leki
 • Urazy zębów mlecznych

Dotychczasowe metody usuwania takich przebarwień nie przynosiły zadowalających efektów:

 • Terapia fluorowa – bardzo niska skuteczność, szczególnie w zaawansowanym przypadku
 • Borowanie i wypełnienia – inwazyjne metody wymagające zbędnej w tym wypadku utraty zdrowych tkanek zęba

Kiedy potrzebujemy korekcji koloru i kształtu zębów przednich. Licówki mogą korygować jeden ząb np. przebarwiony po leczeniu kanałowym lub wiele zębów na trwałe poprawiając uśmiech.

Licówki są jedną z najbardziej skutecznych i efektownych metod korekcji estetycznych niedoskonałości zębów. Stanowią nową, przednią powierzchnię zęba. Ich wygląd i odporność do złudzenia przypomina naturalne zęby.
Kolor licówek dobierany jest zawsze indywidualnie.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Skontaktujemy się z Tobą

Godziny Otwarcia

Poniedziałek - Piatek: 9.30 - 19.00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte

Blog – Ostatnie Wpisy

Unikalny Plan Opieki dla Pacjentów

Implanty Nowej Generacji

Europejskie Standardy Leczenia

TOP