Wielki Mały Uśmiech

Stomatologia Dziecięca

Nauczenie najmłodszych właściwej dbałości o higienę jamy ustnej, profesjonalna diagnostyka oraz zapobieganie próchnicy to inwestycja w zdrowie na lata. Dzieci są najbardziej wymagającymi pacjentami. Pamiętając o tym , przekształcamy każdą wizytę w miłą przygodę, aby kontakt dzieci z dentystą pozostawiał wyłącznie pozytywne odczucia.

Co oferujemy w ramach stomatologii dziecięcej?

 • Wizyty adaptacyjne i konsultacje stomatologiczne
 • Kompleksowe leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych
 • Ekstrakcja zębów mlecznych i stałych
 • Fluoryzacja i lakowanie zębów
 • Kolorowe wypełnienia w zębach mlecznych Twinky Star firmy VOCO
 • Bezbolesne znieczulenia, znieczulenie komputerowe THE WAND
 • Nagrody dla odważnych


Jak dbamy o pozytywną atmosferę podczas wizyty?

 • Budujemy z dziećmi przyjazne relacje, opierając się o zasady psychologii dziecięcej
 • Stopniowo zapoznajemy dzieci z nowym otoczeniem i urządzeniami
 • Zapewniamy bezbolesne metody leczenia i przyjazne dla dzieci materiały dentystyczne o różnych smakach i kolorach
 • Podpowiadamy jak przygotować Twoje pociechy na wizytę u stomatologa
 • Doradzamy jak w najlepszy sposób zmotywować dzieci do poprawnego szczotkowania i nitkowania zębów oraz zdrowego odżywiania

Dlaczego wizyta adaptacyjna jest tak ważna?

Dziecko jest bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju bodźce. Bardzo ważne by pierwsza wizyta u stomatologa nie wywoła uczucia lęku, dziecko nie tylko zapamięta przykre przeżycia na długo, ale będzie również negatywnie nastawione do każdej kolejnej wizyty.

Dlatego niezwykle ważnym jest, aby pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym była wizytą adaptacyjną. Jej głównym celem jest zapoznanie dziecka ze stomatologiem i nowym otoczeniem oraz zminimalizowanie lęku.

Przyjazna i komfortowa atmosfera spotkania pozwoli dziecku mieć pozytywne skojarzenia z gabinetem dentystycznym. Warto odbyć pierwszą wizytę już między 6 miesiącem a 1 rokiem życia dziecka. Jest to najczęściej j krótka wizyta bez wykonania zabiegów leczniczych. Zależy nam na tym, aby nasi mali Pacjenci wychodzili z gabinetu z uśmiechem na twarzy. Stawiamy na zabawę i dobre samopoczucie, co oznacza bezstresową wizytę nie tylko dla dziecka, ale również dla rodzica. Rozpoczęta w ten sposób opieka dentystyczna, pozwoli na przyzwyczajenie się do nowego otoczenia i zaowocuje dobrą współpracą przy zabiegach stomatologicznych.

Jakie rodzaje znieczuleń stosujemy dla naszych Małych Pacjentów?

Dbamy o to, aby każdy przeprowadzony zabieg był bezbolesny i przyjemny dla dziecka. Oferujemy różne możliwości znieczuleń, które indywidualnie dopasowujemy do potrzeb i rodzaju zabiegu. Stosowane przez nas powierzchniowe znieczulenia w postaci żelu o owocowym smaku lub spray’u są szczególnie lubiane przez najmniejszych pacjentów. Dodatkowo oferujemy znieczulenie komputerowe THE WAND , które umożliwia szybką aplikację środka, eliminując przy tym nieprzyjemne doznania.

Najczęściej zadawane pytania:

Często spotykamy się z opiniami, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć, bo i tak wypadną. Niestety jest to błędne przekonanie. Stan zębów mlecznych ma duży wpływ na zdrowie zębów stałych. Pierwsze zęby u dziecka są słabo zmineralizowane oraz mają bardzo cienkie szkliwo. W związku z tym są bardziej podatne na działanie próchnicy, która w szybkim tempie atakuje kolejne zęby. Może być to przyczyną wielu problemów:

 • Ból zębów, który wywołuje niepotrzebny stres i przykre doznania u dziecka. Wizyta w gabinecie wtedy gdy „boli” to najgorszy moment na wprowadzenie dziecka w świat zdrowych zębów
 • Wady zgryzu - wczesna utrata zębów mlecznych powoduje nieprawidłowy rozwój szczęki i żuchwy, w rezultacie zęby stałe nie mają wystarczającej ilości miejsca i rosną jeden nad drugim
 • Nieprawidłowy rozwój mowy oraz niska samoocena dziecka co może wpływać na kontakty z rówieśnikami
 • Wady rozwojowe zębów stałych, takie jak nieprawidłowy kształt zębów lub ubytki w szkliwie

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Skontaktujemy się z Tobą

Godziny Otwarcia

Poniedziałek - Piatek: 9.30 - 19.00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte

Blog – Ostatnie Wpisy

Unikalny Plan Opieki dla Pacjentów

Implanty Nowej Generacji

Europejskie Standardy Leczenia

TOP