Skuteczne i Bezbolesne
Leczenie Próchnicy

Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia zachowawcza ma na celu odbudowanie uszkodzonych zębów zachowując ich zdrowie, funkcjonalność oraz naturalny wygląd. Głównym powodem uszkodzenia/zniszczenia zębów jest próchnica. Jest to choroba bakteryjna, a jej brak leczenia może doprowadzić do poważnych problemów, często wymagających bardziej czasochłonnych i kosztownych metod leczenia (np. leczenie kanałowe). Dlatego w medent stomatologia stawiamy na jak najwcześniejsze wykrywanie i profesjonalne, małoinwazyjne leczenie próchnicy zębów.

Jakie nowoczesne metody oferujemy w MEDENT STOMATOLOGIA SOROKO?

Wierzymy, że zdrowie jamy ustnej powinno iść w parze z estetycznym uśmiechem. Efekt ten jesteśmy w stanie zagwarantować kompleksowym leczeniem z zastosowaniem nowoczesnych technik i najwyższej jakości materiałów.
W zależności od stopnia uszkodzenia zęba oprócz standardowych metod leczenia próchnicy oferujemy alternatywne możliwości:

  • ICON – zatrzymanie początkowej próchnicy i usunięcie białych plamek z powierzchni zęba, bez borowania i bólu
  • Wypełnienia Inlay i Onlay,overlay

Wypełnienia Inlay i Onlay ,overlay

Inlay i Onlay to bardziej trwałe i estetyczne alternatywy dla tradycyjnych wypełnień. Są to wypełnienia zastępujące standardową „plombę” w przypadku rozległych ubytków w zębach bocznych. Przygotowywane są w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków, a następnie starannie osadzane na zębie za pomocą cementu kompozytowego. Zapewnia to niezwykłą precyzję oraz dokładne odtworzenie kształtu zęba pacjenta. Inlay i Onlay mogą być wykonane z porcelany ze względu na jej właściwości estetyczne, ale mogą być również wykonane z kompozytu.

Zalety Inlay i Onlay:

  • Są bardzo trwałe i odporne na ścieranie
  • Wyglądają jak naturalny ząb, zapewniając maksymalną estetykę
  • Nie ulegają przebarwieniom
  • Nie zmieniają swojego kształtu i rozmiaru pod wpływem temperatury
  • Znacznie wzmacniają strukturę zęba
  • Dzięki precyzyjnemu odbudowaniu kształtu zęba zapewniają lepszą funkcjonalność

Wypełnienia stosowane w MEDENT STOMATOLOGIA SOROKO

Dziś stomatologia oferuje szeroką gamę nowoczesnych materiałów do wypełnień. Zapewniają one nie tylko estetyczną odbudowę zęba, ale również jego ochronę przed dalszym rozwojem próchnicy.
W naszym gabinecie stosujemy estetyczne wypełnienia kompozytowe renomowanych firm Estelite Tokuyama Asteria,GC G-aenial,Gradia Direct ,czy Ivoclar Vivadent Empress Direct – najbardziej estetyczne wypełnienia dla wyjatkowo wymagających pacjentów.Najnowszy material estelite tokuyama Omnichrome

Kombinacja wielu odcieni daje nieograniczoną możliwość idealnego dopasowania do koloru zęba. Dodatkowo zdolność odbicia światła oraz właściwości optyczne są bardzo zbliżone do naturalnego zęba, co sprawia że wypełnienia te są całkowicie niewidoczne. Poza zaletami estetycznymi charakteryzują się one bardzo wysoką trwałością i odpornością na ścieranie.

Dla naszych najmłodszych pacjentów z kolei przygotowaliśmy w ramach Stomatologii Dziecięcej specjalną ofertę wypełnień kolorowych Twinky Star firmy VOCO. Możliwość samodzielnego wyboru koloru zapewnia element zabawy, co powoduje, że dzieci je uwielbiają.

Znieczulenie komputerowe

Wyjątkowość komputerowego znieczulenia polega na natychmiastowym i skutecznym znieczuleniu bez efektów ubocznych charakterystycznych dla metod tradycyjnych. Dzięki najnowszej aparaturze i opatentowanym metodom pacjenci przestali się obawiać bólu, a sam zabieg stał się bardziej komfortowy i mniej stresujący.

Technika komputerowego znieczulenia polega na podawaniu anestetyku z kontrolowaną prędkością i ciśnieniem za pomocą mikroprocesora. Zapewnia to zmniejszenie bólu podczas aplikacji oraz poprawę samopoczucia pacjenta zarówno w trakcie jak i po zabiegu.

W MEDENT STOMATOLOGIA SOROKO posiadamy komputerowe znieczulenie THE WAND , które może być wykorzystane zarówno podczas zabiegów u pacjentów dorosłych jak i u dzieci.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Skontaktujemy się z Tobą

Godziny Otwarcia

Poniedziałek - Piatek: 9.30 - 19.00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte

Blog – Ostatnie Wpisy

Unikalny Plan Opieki dla Pacjentów

Implanty Nowej Generacji

Europejskie Standardy Leczenia

TOP