Radość i Harmonia
w Twoim Uśmiechu

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne poprzedzamy wnikliwą diagnostyką, aby oprócz poprawy wyglądu zębów i uśmiechu uwzględnić funkcje stawów skroniowo – żuchwowych.

Ortodoncja

Celem leczenia ortodontycznego jest przywrócenie harmonii uśmiechu oraz poprawa rysów twarzy poprzez prawidłowe ustawienie zębów szczęki i żuchwy.

Leczenie ortodontyczne może być wstępnym etapem przed wszczepieniem implantu lub leczeniem protetycznym, szczególnie w trakcie specjalistycznych rekonstrukcji uśmiechu. Jest to jedna z najbardziej efektywnych metod stomatologii estetycznej.

Nowoczesne technologie w dziedzinie ortodoncji jak nigdy dotąd zapewniają efektywne i krótsze leczenie, które może być przeprowadzone w każdym wieku. W MEDENT STOMATOLOGIA SOROKO wierzymy, że nigdy nie jest za późno, aby zadbać o swój piękny uśmiech i czuć się wspaniale.

Jakie możliwości oferujemy w MEDENT STOMATOLOGIA SOROKO?

W naszym gabinecie wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia technologii. Dzięki temu zwiększamy efektywność oraz skracamy czas leczenia ortodontycznego.
Oferujemy kilka rodzajów aparatów ortodontycznych dając Tobie możliwość wyboru dogodnej dla Ciebie metody:

 • Aparat stały estetyczny - porcelanowy, kryształowy( szafirowy)
 • Aparat stały metalowy
 • Aparat stały samoligaturujący
 • Clear Aliger.Invisalign (system niewidocznych nakładek)
 • Aparaty ruchome

Nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, aby wyjaśnić każdą metodę i pomóc w wyborze najlepszego rozwiązania ortodontycznego.

W stosunku do najmłodszych pacjentów najistotniejszym elementem w ortodoncji jest zapobieganie powstania wad zgryzu. Dlatego stawiamy na wczesne i dokładne diagnozowanie w celu wychwycenie nieprawidłowej czynności mięśni, czy szkodliwych nawyków, które w przyszłości mogą powodować powstanie wad zgryzu.

Aparat stały estetyczny

To aparat z zamkami przezroczystymi, który może mieć również jasny, estetyczny łuk. Dzięki temu aparat jest prawie niewidoczny na zębach pacjenta. W MEDENT STOMATOLOGIA SOROKO oferujemy następujące rodzaje aparatów estetycznych: porcelanowe, kryształowe (szafirowe),kompozytowe.
Czas leczenia aparatem estetycznym oraz ilość wizyt kontrolnych nie różni się od leczenia aparatem metalowym.

CLEAR ALIGNER ,INVISALIGN system niewidocznych nakladek

Clear Aligner to niewidoczny aparat ortodontyczny w postaci przezroczystej nakładki. Stanowi innowacyjną i najbardziej komfortową metodę leczenia ortodontycznego. Nakładki Clear Aligner są wykonane na podstawie dokładnie przeprowadzonej wcześniej analizy cyfrowej zębów pacjenta, dzięki czemu leczenie jest bardzo precyzyjne.

W porównaniu do klasycznych aparatów metalowych Clear Aligner ma zdecydowaną przewagę estetyczną oraz funkcjonalną. Nie powoduje niedogodności w noszeniu, można go łatwo zdejmować do jedzenia, a utrzymanie higieny nie sprawia większych trudności.

Aparat Stały Metalowy

Jest jednym z najczęściej stosowanych aparatów w leczeniu wad zgryzu. Składa się z metalowych zamków przyklejonych na zębach pacjenta, metalowego łuku utrzymanego przez zamki oraz elementów dodatkowych. Łuk może być utrzymany na zębach pacjenta za pomocą metalowych ligatur lub kolorowych gumek.
Wizyty kontrolne z aparatem metalowym odbywają się średnio co 4- 6 tygodni, a leczenie trwa do 2 lat w zależności od wady zgryzu i jej nasilenia.

Najczęściej zadawane pytania:

Stłoczone i nieprawidłowo ustawione zęby to nie tylko problem kosmetyczny, ale również utrudnienie w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej. Może to spowodować wczesną utratę uzębienia na skutek próchnicy lub paradontozy. W skrajnych przypadkach wada zgryzu może doprowadzić do zaburzeń układu pokarmowego lub dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych.

Istnieje wiele pozytywnych aspektów leczenia aparatem ortodontycznym, dla naszych pacjentów najważniejsze stają się ich własne odczucia:

 • Zdecydowanie większa pewność siebie
 • Radość z pięknego uśmiechu
 • Poprawa wymowy i funkcji żucia
 • Lepsza higiena jamy ustnej
 • Życie bez dolegliwości stawów skroniowo-żuchwowych i napięcia mięśni
 • Zapobieganie starciu zębów, przesunięciom i zaburzeniom zgryzu

W naszym gabinecie zawsze stawiamy na małoinwazyjne metody leczenia oczywiście, kiedy tylko jest to możliwe. W związku z tym przed podjęciem decyzji o sposobie leczenia każdy pacjent jest poddany szczegółowym badaniom i diagnostyce, na podstawie których ustalamy indywidualny plan leczenia.

Usuwanie zębów jest niekiedy wskazane do osiągnięcia najlepszych efektów. Niemniej jednak stosowane przez nas nowoczesne technologie pozwalają wprowadzić zaawansowane i ulepszone procedury ortodontyczne, przy których ekstrakcja zębów jest coraz rzadziej konieczne.

Pacjenci cierpiący na bóle głowy np: okolicy skroni, policzka, ucha, tyłu głowy nawet  barków określanymi nierzadko jako migreny szukają najczęściej pomocy u specjalistów takich jak neurolog, laryngolog. Problemy te często wynikają z patologi stawów skroniowo-żuchwowych określanymi też jako mioartropatie. Źle ułożona głowa stawowa powoduje uciski na struktury anatomiczne, dochodzi do dysfunkcji (trzaski, przeskakiwanie, często zatykanie w uchu) oraz przyczynia się do nieprawidłowego funkcjonowania mięśni twarzoczaszki co objawia się ich bólami.

Predysponowane osoby to: z wadą zgryzu, brakami zębów, z przedwczesnymi urazowymi kontaktami zębów np: nieusunięte zęby ósme, leczenie  protetycznie i ortodontycznie bez uwzględnienia anatomii stawów skroniowo-żuchwowych.  Leczenie takich osób wymaga odpowiednich urządzeń (zwanych artykulatorami z łukami twarzowymi) służących do ustalenia prawidłowego ułożenia głów stawowych, oraz tomografii do oceny destrukcji stawów czy potwierdzenia prawidłowej pozycji (CR- centralnej relacji).

Leczenie składa się z kilku etapów: zdiagnozowanie patologi stawów, znalezienie prawidłowego położenia głów stawowych,  utrwalenia tego położenia (najczęściej stosuje się specjalne nakładki) i jeżeli jest konieczność to następnym etapem jest dalsze leczenie: protetyczne, ortodontyczne czy chirurgiczne.
Postępowanie takie  przyczynia się do harmonijnego odtworzenia działania układu zębowo-stawowo-mięśniowego i uwalnia pacjenta od bólu.

Czy leczenie ortodontyczne boli? Współczesne leczenie stomatologiczne, w tym i ortodontyczne nie powinno być kojarzone z bólem. Niewielkie dolegliwości ograniczają się zazwyczaj do dwóch, trzech dni po założeniu aparatu i zmianie łuków i ograniczone są do wrażliwości uciskowej. Wrażliwość ta wynika z pośredniego działania łuku ortodontycznego, poprzez ząb na tkankę kostną. Pod wpływem sprężystości łuku powstają w kości obszary niedokrwienia, które umożliwiają przebudowę kości i przesunięcia zębów.

Zęby przesuwają się w trakcie całego życia, nawet gdy nie zastosowano leczenia ortodontycznego. Wraz z wiekiem zęby mają tendencję do przesuwanie się ku przodowi, a także w kierunku luki po utraconym zębie.
Ponadto brak retencji po zakończonym leczeniu może spowodować przesunięcia zębów i nawrót wady.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Skontaktujemy się z Tobą

Godziny Otwarcia

Poniedziałek - Piatek: 9.30 - 19.00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte

Blog – Ostatnie Wpisy

Unikalny Plan Opieki dla Pacjentów

Implanty Nowej Generacji

Europejskie Standardy Leczenia

TOP